Dhjetë futbollistët legjendarë të Barcelonës

Barcelona është një ndër ekipet më të mëdha jo vetëm në Spanjë por në mbarë botën pasi shumë talente dhe legjenda kanë djersitur për këtë fanellë.

Më poshtë janë 10 legjendat që ndër vite kanë shkruar historinë me katalanasit.

10 Michael Laudrup

9 Carles Puyol

8 Romario

7 Ronaldo Nazario

6 Diego Maradona

5 Johan Cruyff

4 Andres Iniesta

3 Xavi Hernandez

2 Ronaldinho

1 Lionel Messi