“Dhimbja për shtëpinë e dytë” – Rrëfimi emocionues i Armend Dallkut për luftën në Ukrainë dhe miqtë e tij që kanë jetën e rrezikuar

Ish-futbollisti kosovar, Armend Dallku, thotë se po përcjell me shqetësim dhe dhembje luftën ruse në Ukrainë.

Dallku, i cili për më shumë se një dekadë ka jetuar në këtë vend dhe ka luajtur për ekipin e futbollit atje, thotë se ka shokë e miq në Ukrainë, që po rrezikohen nga sulmet ruse.

E tmerrshme, bombardimet ruse shkatërrojnë stadiumin e skuadrës ukrainase

Thiago Motta me fjalë të mëdha për Rey Manajn