‘Derbi skuadrave të naftës’ zhvillohet në Parc de Princes, formacionet zyrtare të sfidës PSG – Man City

Paris Saint-Germaini dhe Manchester City zhvillojnë njërën prej ndeshjeve kryesore të raundit të dytë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Derisa skuadra angleze triumfoi me goleadë ndaj RB Leipzigut, ekipi francez luajti baras ndaj Club Brugge, ashtu që pritet një sfidë interesante në Parc des Princes

Strategët Mauricio Pochettino dhe Pep Guardiola i kanë përgatitur taktikat dhe formacionet e tyre për këtë përballje.

Përballja mes dy ekipeve nga shumë media botërore është cilësuar si ‘Derbi i naftës’ pasi si PSG ashtu edhe Manchester City kanë pronarë arabët që janë bosët e naftës.

PSG: Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes; Ander Herrera, Verratti, Gueye; Messi, Mbappe, Neymar.

Manchester City: Ederson; Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo; Bernardo Silva, Rodri, De Bruyne; Mahrez, Sterling, Grealish.

Milan – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Fjalët e Baliqit pas humbjes nga Trepça ’89: E kemi dhënë maksimumin, 89-shi luajti më mirë dhe fitoi ndeshjen