Derbi lokal i takon Prishtinës, ja rezultatet e juniorëve

Prishtina e ka mposhtur Flamurtarin në derbin kryeqytetas të juniorëve 3:1, derisa fitore në udhëtim ka shënuar 2 Korriku te Kosova e Vushtrrisë, 3:2.

Drenica heshti Dritën në Gjilan duke fituar 1:0, ndërsa ndeshja mes Llapit dhe Ramiz Sadikut përfundoi baras, 1:1.

Drita – Drenica 0-1
Kosova (V) – 2- Korriku 2-3
Llapi – Ramiz Sadiku 1-1
Prishtina – Flamurtari 3-1