Derbi i Londrës pa fitues

Ndeshja ndërmjet Tottenhamt dhe West Hamit ka përfunduar 2:2, në një ndeshje spektakolare.

Edhe pse mysafirët e West Ham ishin me dy gola në avantazh në fund u desh të pajtohen me barazim.

Ishte sulmuesi Sakho ai që shënoi dy herë për ‘çekanët’ ndërsa mbrojtësi Rose i ktheu në lojë me një goditje të papërshtashme.

Në fund u përkujdesh sulmusi në formë Kane që skaudra e tij të mer një pikë, pasi shënoi nga afër, ku kishte humbur penalltinë.