Derbi Gjilani – Drita, kjo skuadër favorizohet nga kompanitë e basteve

Sot zhvillohet derbi i madh kosovar në kuadër të xhiros së 15-të të Superligës.

Gjilani e pret Dritën në derbin e zjarrtë lokal i cili zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, shkruan Gazeta Olle.

Të dy skuadrat kryesojnë në tabelë me nga 25 pikë dhe kërkojnë fitoren për të tu shkëputur të vetme në pozitën e parë.

Kompanitë e basteve tashmë kanë parashikuar ndeshjen derisa për një nuancë kanë favorizuar Gjilanin. Kështu sipas 1xbet fitorja e Gjilanit kap kuotën 2.37 ndërsa ajo e Dritës 3.24, barazimi është 2.85.

Derbi i sotëm zhvillohet me fillim nga ora 13:00. /Gazeta Olle/

Skandali i FSHF-së me paratë e UEFA-s, zbulohet dokumenti që nxjerr blof institucionin e futbollit (FOTO)

Kundërshtoi vendimin e klubit, Hysaj duhet t’i paguajë 40.000 euro Napolit