Dënime të ashpra

Federata e futbollit anglez, ka dënuar ashpër dy futbollistët Johnny Evans, dhe Papiss Cissen, pasi këta të fundit ishin protagonist në një zënkë fundjavën e kaluar në ndeshjen ndërmjet Neëcastle United dhe Manchester United, të cilën e fituan United me rezultat 1:0.

Cisse dhe Evans u dënuan për arsyeje të pështyerjes ndërmjet veti. Evans është dënuar me gjashtë ndeshje ndërsa Cisse me shtatë.