Dënim i ri e pret Shaqirin me shokë

Lojtarët e Interit do të përballet me seancat të dyfishta të trajnimit për një javë në qoftë se ata nuk arrijnë që ta mundin Veronan, ndërsa Roberto Mancini dëshiron që me këtë tu jep një sinjal lojtarëve yje.

Interi kishte anulua pushimin për Ditën e Pashkëve të dielen pas një barazim me Parmën në San Siro dhe ekipi ka vazhduar treningun përsëri dje.

‘Tuttosport’ raporton se kjo stërvitje zgjati vetëm 50 minuta në heshtje, ndërsa të pranishëm ishin edhe zëvendëspresidenti Javier Zanetti dhe drejtori sportiv Piero Ausilio.

Gazeta raporton se Mancini është duke kërkuar një qëndrim më të mirë dhe nëse ata dështojnë që të fitojnë të shtunën në mbrëmje, skuadra do të përballet me seanca të dyfishta të trajnimit për çdo ditë deri në këtë derbi me AC Milan.

Në stërvitje ishin të pranishëm rreth 50 tifozë, ndërsa duartrokitën edhe Mauro Icardi, i cili nuk ka luajtur të shtunën për shkak të pezullimit.