Demolli: Ja pse italiani vendosi kundër Xhoxhajt

Zyrtari i Federatës së Boksit të Kosovës, Latif Demolli, është shprehur i frustruar me vendimin e gjyqtarëve për humbjen e boksierit Armend Xhoxhaj, në kuadër të Lojërave Evropiane 2015.

Në një intervistë në emisionin “Arena” të Tribuna Channel, ai i tregoi se pse gjyqtarët vendosën kundër Xhoxhajt dhe se si ukrainasit nuk e festuan fare fitoren.