Delegohen gjyqtarët për xhiron e tetë në Ligën e Parë, ja kush i drejton ndeshjet kryesore

Liga e Parë e Kosovës rikthehet me ndeshje interesante në të dy grupe.

Zhvillohet xhiro e tetë, ku luftohet për pozitat e para por edhe për largim nga zona e rrezikut, shkruan Gazeta Olle.

Në Grupin A, duel interesant pritet të jetë ai mes Trepçës ’89 dhe Besës.

Ky takim i është besuar gjyqtarit Flamur Nagavci, së bashku me asistentët e tij Bajram Kabashi dhe Lulëzim Statovci.

Delegimet në Grupin A.

Në anën tjetër, takim tjetër interesant pritet të jetë edhe ai mes Fushë Kosovës dhe Flamurtarit në grupin B, takim i cili do të delegohet nga Ardit Halilaj, me asistentët Hasan Llallo dhe Ardian Ismajli.

Delegimet në Grupin B. 

/Gazeta Olle/

Delegohen gjyqtarët për xhiron e nëntë të Superligës, ja kush i drejton ndeshjet kryesore

Nuhiu: Është momenti që skuadra jonë të dal dhe të tregoj të gjitha cilësitë dhe kualitetin që kemi