Delegohen gjyqtarët për xhiron e shtatë, Mentor Ajeti në ndeshjen kryesore

Java e shtatë e Superligës së Kosovës do të zhvillohet në mesjavë me përballje interesante.

Tani janë deleguar edhe gjyqtarët për ndeshjet e xhiros së shtatë. Bilbili kryesor në ndeshjen Gjilani – Llapi i është besuar Mentor Ajetit, i ndihmuar nga asistentët Drilon Rexhepi dhe Altin Zhegrova. Ndërkaq gjyqtari i katërt do të jetë Bardh Ajeti.

Ndërsa në përballjen Drenica – Malisheva, gjyqtari kryesor do të jetë Mervan Bejtullahu i ndihmuar nga asistentët Edmond Zeqiri dhe Besnik Morina. Ndërsa i katërti do të jetë Gramos Shala.

Me poshtë delegimet në të gjitha ndeshjet e javës së shtatë:

Image

Valon Berisha ende nuk është rikuperuar nga dëmtimi, publikon foto

Isufi në derbin e xhiros, ja delegimet e plota të gjyqtarëve në Ligën e Parë