Delegohen gjyqtarët për xhiron e nëntë të Superligës, ja kush i drejton ndeshjet kryesore

Superliga e Kosovës në futboll rikthehet këtë fundjavë.

Do të zhvillohet xhiro e nëntë me duele tejet interesante, shkruan Gazeta Olle.

Derbi kryesor pritet të jetë takimi mes Gjilanit dhe Ballkanit, i cili iu është besuar Dardan Çakës, me asistentët Fatlum Berisha dhe Lumturije Muhadri, gjyqtari i katërt Burim Jahmurati dhe Erdal Zasella në dhomën e VAR-it.

Në anën tjetër, përballje interesante do të zhvillohet edhe në Prishtinë, ku do të luajnë “Plisat” me Llapin.

Ky takim do të drejtohet nga Alban Shala, me asistentët Edmon Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Isak Ceroviku dhe Lirim Jashari në dhomën e VAR-it.

Delegimet e plota:

/Gazeta Olle/

Broja: Ka ardhur momenti ta tregojmë kualitetin

Delegohen gjyqtarët për xhiron e tetë në Ligën e Parë, ja kush i drejton ndeshjet kryesore