Delegohen gjyqtarët për xhiron e 10-të të Superligës, ja kush i drejton ndeshjet kryesore

Në mesjavë zhvillohen ndeshjet e xhiros së 10-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Janë deleguar gjyqtarët për duelet e kësaj jave, shkruan Gazeta Olle.

Të martën do të zhvillohen tri takime, ku gjyqtari kryesor në ndeshjen Feronikeli – Drita, është caktuar Besfort Kasumi. Asistentët e tij do të jenë Besnik Morina dhe Gzim Mehmeti, dhe gjyqtari i katërt Burim Jahmurati. Në VAR do të jetë Bardh Ajeti.

Derbin e kësaj xhiroje mes Gjilanit dhe Drenica, “bilbili” kryesor i është besuar Visar Kastratit me asistentët Granit Hyseni, Elvis Bicaj dhe gjyqtar i katërt Lirim Jashari. Në VAR do të jetë Alban Shala.

Delegimet e plota: 

/Gazeta Olle/

Ajzeraj: Periudhën e rezultateve të këqija tashmë e kemi kalu dhe nga nesër besoj që do të rikthehemi të fitorja

Kaos në Portugali, Policia me të shtëna arme ndal përleshjen e tifozëve (VIDEO)