Delegohen gjyqtarët për javën e 12-të të Superligës, ja kush i drejton ndeshjet kryesore

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon në fundjavë me përballjet e xhiros së 12-të.

Ndeshja me vëmendjen më të madhe është ajo që zhvillohet në kryeqytet mes Prishtinës dhe Drenicës.

Në ndeshjen ndërmjet Prishtinës dhe Drenicës në stadiumin “Fadil Vokrri” gjyqtar kryesor është, Gramos Shala me ndihmësit, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Ilir Mehmeti, ndërsa në VAR do jetë Dardan Caka.

Në takimin tjetër të “nxehtë” midis Dukagjinit dhe Gjilanit, drejtësia i është besuar Alban Shalës me Edmond Zeqirin e Besnik Morinën si ndihmës të tij, kurse në VAR është Burim Jahmurataj.

Delegimet e plota: 

Përfaqësuesja e Kosovës publikon listën për ndeshjet e nëntorit

Reagon Tovërlani, sqaron gjithçka në lidhje me arrestimin e tij