Delegohen gjyqtarët e xhiros së 34-të në Superligë, ja kush i drejton duelet kryesore

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon edhe në fundjavë me xhiron e 34-të. 

Tashmë vëmendja kryesore është tek lufta për mbijetesë dhe tek skuadrat që do t’i ikin barazhit, shkruan Gazeta Olle.

Janë deleguar gjyqtarët të cilët do t’i drejtojnë duelet e kësaj jave.

Dueli direkt i dy skuadrave të cilat kërkojnë ikjen nga barazhi zhvillohet ndërmjet Malishevës dhe Drenicës.

Gjyqtari kryesor i kësaj ndeshje është caktuar Besfort Kasumi, me asistentët Edmond Zeqiri dhe Abnor Bullatovci. Në VAR do të jetë Visar Kastrati.

Të gjitha ndeshjet e kësaj jave zhvillohen të dielën me fillim nga ora 15:00.

Delegimet e plota të gjyqtarëve. /Gazeta Olle/

Caktohen gjyqtarët e xhiros së 26-të në Ligën e Parë, luhen ndeshje direkte për mbijetesë

Arrestohet futbollisti i FC Prishtinës, Otto John – dyshohet për vepra të rënda penale!