Delegohen gjyqtarët e xhiros së 24-të, Genc Nuza në derbin e javës

Albi Mall Superliga e Kosovës do të vazhdoj me ndeshjet e xhiros së 24-të në mesjavë, ku tre ndeshje janë në program për zhvilluar të mërkurën dhe dy të tjera të enjten.

Ndeshja kryesore e kësaj xhiro zhvillohet në Suharekë, mes Ballkanit dhe Dritës derisa i është besuar gjyqtarit me stemë të FIFA-s, Genc Nuza me asistentët Lumturije Muhadri e Granit Hyseni.

Visar Kastrati do të ndajë drejtësinë në sfidën Gjilani Prishtina, derisa Gramos Shala në duelin Ferizaji – Llapi. /Gazeta Olle/

FC Prishtina 01 nuk ndalet, Artian Kelmendi vazhdon shkëlqimin

Prishtina nesër do të ketë sfidën e parë në fazën e dytë të Ligës ENBL