Delegohen gjyqtarët e xhiros së 17-të të Superligës, ja kush e drejton derbin e madh

Në fundjavë zhvillohet xhiro e 17-të e Superligës së Kosovës në futboll.

Derbi i kësaj jave zhvillohet të dielen, ku në “Fadil Vokrri” Prishtina e pret Dritën, shkruan Gazeta Olle.

Janë deleguar gjyqtarët të cilët do t’i gjykojnë duelet interesante të xhiros së 17-të.

Kryendeshja në mes të Prishtinës dhe Dritës i është besuar gjyqtarit Dardan Caka, me asistentët Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Lirim Jashari dhe në VAR do të jetë Erdall Zasella.

Delegimet e plota: 

/Gazeta Olle/

U ndëshkuan me të kuq pas ndërhyrjeve të ashpra, këto janë vendimet për Merlakun dhe Santos

Nexhipi flet për eksperiencën e tij te Ballkani, zbulon ligën më të fortë ku ka punuar deri më tani