Delegohen gjyqtarët e xhiros së 13-të të Superligës, ja kush i drejton dy ndeshjet derbi

Në fundjavë zhvillohet java e 13-të e Superligës së Kosovës.

Derbi i kësaj jave padyshim se është ai mes Ballkanit dhe Dritës, por ndeshje interesante është edhe ajo mes Gjilanit dhe Prishtinës, shkruan Gazeta Olle.

Janë deleguar gjyqtarët të cilët do t’i drejtojnë ndeshjet e kësaj jave.

Derbi Ballkani – Drita i është besuar gjyqtarit Genc Nuza me asistentët Fatlum Berisha dhe Granit Hyseni, Ilir Mehmeti gjyqtar i katërt dhe Lirim Jashari në dhomën e VAR-it.

Në anën tjetër, takimin tjetër shumë interesant mes Prishtinës dhe Gjilanit do ta udhëheq gjyqtari Dardan Çaka, me asistentët Bujar Selimaj dhe Evlis Bicaj, Bardh Ajeti gjyqtar i katërt dhe Erdal Zasella në dhomën e VAR-it.

Delegimet e plota: 

/Gazeta Olle/

“Xhebrailat” të motivuar për derbin e madh ndaj Dritës, kërkojnë mobilizim total: Arsye për mungesë nuk ka!

Delegohen gjyqtarët e xhiros së 12-të në Ligën e Parë, ja kush i drejton ndeshjet kryesore