Delegohen gjyqtarët e xhiros së 11-të të Superligës, ja kush i drejton ndeshjet kryesore

Fundjava vazhdon me xhiron e 11-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Do të zhvillohen ndeshjet tejet interesante, teksa janë deleguar edhe gjyqtarët të cilët do t’i gjykojnë takimet e kësaj jave, shkruan Gazeta Olle.

Të shtunën zhvillohen tri ndeshje, ku më interesant pritet të jetë në Podujevë, aty ku Llapi e pret Dritën. Për këtë takim është caktuar gjyqtari Genc Nuza me asistentët Lumturije Muhadri, Bujar Selimaj, Arben Halilaj dhe Ilir Mehmeti (VAR).

Të dielen zhvillohet derbi i javës, Ballkani e pret Prishtinën, ndeshje kjo e cila i është besuar njërit nga gjyqtarët më të mirë në vend, Dardan Çakës me asistentët Fatlum Berisha, Alban Ejupi, Vigan Ibërdemaj dhe Mervan Bejtullahu (VAR).

Delegimet e plota: 

/Gazeta Olle/

Agim Ademi merr dhuratë speciale nga i pari i UEFA-s, Alexander Ceferin

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve