Deklaratë emocionuese e Donis Avdijajt

Donis Avdijaj jep deklaratë emocionuese dhe në një të rrjedhshme para ndeshjes me Islandën.

Mesfushori sulmues i Schalke 04, u grumbullua për herë të parë nga Kosova.

“Jam pritur shumë. Po ndihem shumë mirë, të gjithë flasin shqip dhe ku ka më mirë se të dëgjosh të gjithë duke folur kështu. Po i njoh edhe lojtarët, Valon Berishën, Samir Ujkanin etj”, tha Avdijaj për KTV, përcjellë Gazeta Olle.

Ai është ende në pritje të lejes nga FIFA.