Debutoi me gol te Kosova, Zeqiri shënon edhe te Rizespori

Hyri në lojë nga banka rezervë në ndeshjen ndaj Andorrës dhe shënoi gol në debutim me fanellën e Kosoves, por këtë formë të mirë Altin Zeqiri po e vazhdon edhe në nivel klubi.

Zeqiri ka shënuar gol për skuadrën e tij Rizespor në Superligën e Turqisë, gol ky që nuk mjaftoi që Rizespor të arkëtojë tri pikët në udhëtim ndaj Kayserispor.

Ai u fut në fushë në minutën e 70-të dhe që në aksionin vijues ai arriti të shënoi gol.

Rrahmani rikthehet me fitore pas lëndimit

Trepça merr përkohësisht kreun e tabelës