De Bruyne realizon gol fantastik dhe barazon rezultatin në Santiago Bernabeu

Manchester City i ka barazuar shifrat në 1-1 në duelin e parë gjysmëfinal me Real Madridin në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Pjesa e parë përfundoi 1-0 për Los Blancos, por që Citizens i dominuan 45 minutat e parë.

Mirëpo, pjesa e dytë nisi me dominim nga madrilenët, ndërsa City shënoi golin e barazimit.

Ishte Ilkay Gudogan, ai që asistoi te Kevin de Bruyne që realizoi një super gol.

Vinicius realizon gol spektakolar, Reali në epërsi ndaj Man Cityt (Video)

Nuk ka fitues në Santiago Bernabeu, Real Madrid dhe Man City do ta kërkojnë finalen në Angli