Dardanët e jashtëzakonshëm, triumfojnë në Evropianin në Prishtinë

Kosova U16 ka fituar pesë ndeshje në po aq të zhvilluara, duke triumfuar në FIBA European Challenger, që u zhvillua në Prishtinë.

Dardanët e rinj ishin të jashtëzakonshëm, duke luftuar në çdo sfidë dhe në çdo minutë dhe për çdo top, e duke luajtur me krenari.

Të pesë ndeshjet i fituan bindshëm, derisa në finale triumfuan ndaj Luksemburgut me rezultat 86:43.

Tetova: Ende nuk e keni parë Ulpianën e vërtetë

Pretendentët për titull përballen me skuadrat e inkuadruara në elitë, këto janë dy takimet e sotme në Superligë