Dallku: VAR-i e ndihmon futbollin, por Dukagjini po dëmtohet shumë

Ka përfunduar xhiro e 10-të e Superligës së Kosovës në futboll, me dy ndeshjet e zhvilluara sot.

Dukagjini ka barazuar pa gola në terren të vet me Ballkanin, shkruan Gazeta Olle.

Pas ndeshjes, trajneri Armend Dallku, është prononcuar për media dhe diskutoi ndeshjen në përgjithësi.

“Normalisht pika ndaj konkurrentit kryesor për të fituar titullin është shumë mirë. Ishte një ndeshje ku të dyja ekipet po frikësoheshin nga njër tjetra”.

“Puna e kartonave të kuq na bënë të shqetësohemi. Nuk e di, maksimumi aty ishte vetëm një karton i verdhë. VAR-i sigurisht që ndihmon në zhvillimin e futbollit, por vetëm kundër nesh është duke përdorur ndryshe”.

“Nuk jam i kënaqur me grumbullimin e pikëve deri tash, por fazën e dytë e filluam në mënyrë pozitive ndaj një pretendetit që është për titull. Do tentojmë që të marrim në çdo ndeshje pikë të plota. Me dy-tre përforcime duhet të arrijmë objektivat tona, të cilat nuk përfshijnë fitimin e Superligës apo fitimin e Kupës”, tha trajner për Art Sport.

/Gazeta Olle/

Isufi: Jam i kënaqur me mënyrën e lojës dhe interpretimin që këta djem bëjnë

Feston golin e skuadrës kundërshtare, lojtari akuzohet për trukim të ndeshjes (VIDEO)