Dallku: Jam i kënaqur edhe me paraqitjen por edhe me rezultatin, kjo fitore do të jetë pikë kthese për Dukagjinin

Ka përfunduar xhiro e nëntë e Superligës së Kosovës në futboll.

Dukagjini fitoi tri pikë të rëndësishme, pasi në shtëpi mposhti Malishevën me rezultat 2-0, shkruan Gazeta Olle.

Pas ndeshjes, trajneri Armend Dallku është prononcuar për media.

“Jam i kënaqur edhe me paraqitjen por edhe me rezultatin. Ne provuam shumë dhe kemi pasur raste sidomos në pjesën e parë, kur kemi humbur edhe gol me portën bosh. Unë i përgëzoj djemtë për këtë fitore dhe tifozët që na kanë ndjekur gjatë gjithë kohës”.

“Ne nuk jemi të kenaqur me grumbullimin e pikëve, pasi kemi bërë vulum në çdo ndeshje, kemi dominuar kundërshtarët dhe na kanë demtuar në disa raste, por edhe kemi pasur mungesa të lojtarëve ku disa shkak lendimit e disa shkak kartonave. Mendoj që kjo fitore e jona do të jetë pikë kthese për Dukagjinin”, ka thënë ai për Art Sport.

/Gazeta Olle/

Batatina: Llapi së shpejti në pozitën e katërt, nëse do të isha trajner i Kosovës nuk do të humbisja asnjë ndeshje në “Fadil Vokrri”

Ramadani pas humbjes nga Llapi: Përgjegjësinë maksimale e kam unë si trajner, kishim gjithçka në dorë