Dalin pamjet, si duket dyqnai i familjes së Messit pas sulmit me breshëri plumash (Video)

Mesnatën e së mërkurës dy persona me motoçikletë qëlluan me 14 plumba në një dyqan në pronësi të familjes së Antonela Rocuzos gruaja e yllit Lionel Messi.

Ndërkohë së fundmi kanë dalë edhe pamjet e dyqanit teksa shihet se si xhamat janë bërë shoshë nga plumbat. Përveç kësaj, kriminelët kanë lënë edhe një mesazh të shkruar me dorë ku shkruhej: “Messi, ne po të presim. Javkin (është një tregtar droge), ai nuk do të kujdeset për ty”.

Ndërkohë, menjëherë pas kësaj ngjarje një panik i madh është krijuar te fansat e Messit të cilët janë të shqetësuar për jetën e futbollistit.

Mbledhja e kombëtares së Argjentinës po afron dhe Messi dhe bashkëshortja e tij pritet të vizitojnë Rosarion.

Barcelona me shumë mungesa, por fiton në Santiago Bernabeu ndaj Realit

Kosova takohet sot me Holandën në Prishtinë