Dalin pamjet kur Christian Atsu nxjerrët nga gërmadhat (Video)

Një tërmet me magnitudë 7.8 ballë të shkallës Rihter goditi të hënën pjesën jugore të Turqisë, duke kthyer shumë ndërtesa në gërmadha.

Në mesin e qytetarëve të mbetur nën rrënoja është edhe ylli i futbollit turk, Christian Atsu.

Ish-futbollisti i Chelseat është nxjerrur mbrëmë nga rrënojat i gjallë por me disa lëndime.

“Mund të konfirmoj se Christian Atsu është gjetur dhe është në spital. Ai ka disa lëndime, por më e rëndësishmja është se ai është gjallë” tha zëdhënësi i klubit Mustafa Özat për mediat turke.

E kryer, Zaniolo bashkëlojtar me Milot Rashicën

Nga Italia në Anli e Spanjë, ku aktivizohen futbollistët me pasaportë shqiptare nëpër botë