Dalin pamjet, Cristiano Ronaldo e përgëzoi Armando Brojën në fund të takimit

Manchester United dhe Southampton nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 në sfidën e luajtur në “Teatrin e Ëndrrave”, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 25-të të Premierligës.

Përkundër që nuk shënoi, sulmuesi shqiptar, Armando Broja pati një paraqitje mbresëlënëse. Talenti shqiptar ka qenë i rrezikshëm disa herë sidomos në duelet një për një.

Në fundin e lojës Maguire i bëri një ndërhyrje antisportive brenda zonës së penalltisë duke i shkelur këmbën me taka por gjyqtari nuk akordoi asgjë.

Megjithatë, në fund të takimit Broja u përgëzua për paraqitjen edhe nga ylli portugez, Cristiano Ronaldo.

Deri tani, Broja ka realizuar gjashtë gola në Premierligë dhe është 20-vjeçari që ka realizuar më së shumti gola këtë edicion në elitën e futbollit anglez

U rikthye tek klubi i zemrës, “Tafa” talenti 19 vjeçar i KEK-ut flet për objektivat e sezonit

Halimi flet për edicionin pranveror dhe synimet e Prishtinës