CSKA Moska dhe Lazio kanë marrëveshje për Muriqin, tani pritet fjala e lojtarit

Mediumi “Alep Agency” raporton se Lazio ka arritur marrëveshje me klubin CSKA e Moskës për qendërsulmuesin Vedat Muriqi.

Muriqi nuk është në planet e Sarrit, derisa kalimi te skuadra italiane ka qenë dështim i vërtetë, ku qëndron vetëm në stol .

Sidoqoftë, “Alep Agency” raporton se CSKA e Moskës ka arritur marrëveshje me Lazion për shërbimet e Muriqit.

Fillimisht do jetë huazim që do kushtoi 1.5 milionë euro me opsion blerje për 8.5 milionë euro që do bëhet obligative në rast që sigurojnë pjesëmarrjen në gara evropiane.

 

Ndërkohë, raporti shton se tashmë ka mbetur vetëm që edhe kosovari të gjejë ‘gjuhën e përbashkët’ me klubin rus.

Vëllaznimi transferon sulmuesin Jurgen Gjini për pjesën e mbetur të kampionatit

Visar Musliu pritet të transferohet në Bundesliga 2