Crystal Palace godet ëndrrën ‘titull’ të Cityt

Crystal Palace e ka mposhtur Manchester Cityn 2:1, duke shënuar një fitore të madhe ndaj kampionit anglez.

Golat për vendësit i shënuan Glenn Murray dhe Jason Puncheon ndërsa për mysafirët realizoi Yaya Toure.

City mbetet në vendin e katërt në tabelë me 61 pikë ndërsa Crystal Palace është i 12-ti me 36 sosh.