Courtois vlerësohet 73 milionë euro

Trajneri i ri i Chelseat, Antonio Conte, thuhet se dëshiron ta mbaj në ekip portierin belg Thibaut Courtois, dhe nuk dëshiron ta largoj atë.

Skuadra e Real Madridit, thuhet se dëshiron ta transferoj në Madrid, portierin belg.

Drejtuesit e klubit londinez thuhet se dëshirojnë 73 milionë euro, dëmshpërblim për ta lënë të lirë lojtarin./Olle