Costa tradhëton Chelsean

Sulmuesi i Chelseat Diego Costa nuk ka preferuar më shumë të shënoj gola se sa të pushoj. Sulmuesi spanjoll ishte pjesë e një turneu në futboll të vogël i cili është mbajtur në Kuvait.

Ai ishte së bashku në ekip me ish-futobllistin e Chelseat Andriy Shevchenko dhe ish-mbrojtësi Andriy Shevchenko dhe ish-mbrojtësin Carles Puyol. Costa në këtë ndeshje realiozi pesë gola.