Conte zbulon listën anti-Angli

Italia pas barazimit 2:2 më Bullgarinë do të zhvillojë një tjetër ndeshje interesante. Megjithatë kjo ndeshje do të jetë miqësore dhe zhvillohet në orën 20:45 në Itali.

Trajneri i Italisë, Antonio Conte e ka bërë publik listën e futbollistëve që do të luajnë në këtë ndeshje.

 

Lista e futbollistëve

 

Portieri: Buffon (Juventus), Marchetti (Lazio), Sirigu (Paris Saint Germain).

 

Mbrojtës: Barzagli (Juventus), 19 Bonucci (Juventus), Chiellini (Juventus), Moretti (Torino), Ranocchia (Inter).

 

Mesfushorë: Abate (Milan), Antonelli (Milan), Candreva (Lazio), Cerci (Milan), Darmian (Torino), Florenzi (Roma), Parolo (Lazio), Santon (Inter), Soriano (Sampdoria), Valdifiori (Empoli), Verratti (Paris Saint Germain).

 

Sulmues: Eder (Sampdoria), Gabbiadini (Napoli), Immobile (Borussia Dortmund), Pelle (Southampton), Vazquez (Palermo), Zaza (Sassuolo).