Çmenduri e Luizit, PSG del i pari me ‘katërshe’

Paris Saint Germain e ka shënuar fitoren e radhës në Francë, duke u ngritur në vendin e parë në tabelën e klasifikimit me 56 pikë.

PSG-ja e mundi Lensin 4:1 falë golave të Luiz, Ibrahimoviç, Matuidi dhe Pastore ndërsa realizimi ngushëllues për mysafirët erdhi nga Touzghar.