‘Çmendet’ Chelsea, Realit 200 milionë euro për…

Chelsea është e gatshëm të shpenzojë 200 milionë euro për transferimin e yllit të Real Madridit, Gareth Bale, dhe Raphael Varane.

Menaxheri i Chelseas, Jose Mourinho është duke menduar për sezonin e ri. Strategu spanjoll po planifikon që nga Real Madridi t’i transferoj dy yje.

Sipas të përditshmes sportive madrilene, AS, ish trajneri i Interit dhe Portos, ua ka vërë syrin Gareth Bales dhe Raphael Varanes.

Për Balen dhe Varanen, të cilët mund të largohen nga Reali gjatë verës, skuadra nga Stemford Bridge është e gatshme të paguaj 200 milion euro.