Çka kishte thënë më parë për Plisat, trajneri i ri i Sigal Prishtinës?

Antonis Constantinides ende nuk është prezantuar zyrtarisht si trajner i Sigal Prishtinës, por ai ka mendim pozitiv për skuadrën dhe tifozët “Plisat”.

Sa ishte trajner i Energias, ai kishte thënë disa fjalë për skuadrën dhe tifozërinë bardhekaltër.

“Sigal Prishtina është një skuadër e fortë që vështirë mposhtet. Në Kosovë është një situatë e çuditshme, ku tifozët bëjnë atmosferë vërtetë elektrizuese”, kishte thënë Constantinides, shkruan GazetaOlle.com.

Ai u zyrtarizua sot si trajner i Sigal Prishtinës, në një konferencë për shtyp të klubit bardhekaltër.