City-Real, lajm i madh për mysafirët

Real Madridi nuk ka pësuar humbje në tetë përballjet e fundit ndaj skuadrave angleze. Në tetë ndeshjet e fundit kundër skuadrave angleze, Real Madridi i ka arritur gjasht fitore dhe dy barazime, përcjell Lajmi.net nga faqja zyrtare e Ligës së Kampionëve.

Liverpooli ishte ekipi i fundit anglez që i kishte mposhtur ‘Los Blancos në vitin 2009.

Madrilienët luajnë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Manchester Cityt, ndërsa mbetet të shihet nëse do ta vazhdojnë këtë seri ndaj klubeve angleze.