Cilën skuadër shqiptare e do kjo bukuroshe? (FOTO)

Edhe pse pak kilometra larg nga kryeqyteti, në Laç numërojmë pak femra në stadium, madje rrallëherë shikojmë të tilla. Kjo, për arsye që dihen, ashtu si në shumë skuadra në vendin tonë, tifozet femra numërohen me gishta në stadium…

Si Tirana dhe Partizani, që shquhen për numrin më të madh të ultraseve femra, edhe Laçi ka një të tillë. Dori Kola, e bukur, e thjeshtë dhe artiste. Kështu do ta përshkruanim me fjalë tifozen laçiane të ‘bardhezinjve’, shkruan gazeta ‘Panorama Sport’.

dori11 dori