Cila skuadër e Superligës gjuajti më shumë penallti në këtë kampionat?

Besa e Pejës është skuadra që ka gjuajtur më së shumti penallti në Superligë në edicionin 2016/2017.

Por Besa mban rekordin edhe për penallti të shkaktuara që po ashtu janë shtatë.

Prishtina, Feronikeli dhe Llapi kanë nga gjashtë, por prishtinasit kanë dështua katër herë nga pika e bardhë.

Skuadra që ka gjuajtur më pak penallti është Drenica me vetëm një, ndërsa Gjilani dhe Hajvalia kanë nga dy. /Olle/

penaltite