Cila është ëndrra e Henryt?

Ish-futbollisti i Arsenalit, Thierry Henry, ka pranuar se ai ëndërron për tu bërë trajner i Arsenalit. Legjenda londineze, ka thënë se është i gatshëm të marrë drejtimin e Arsenali, edhe pse thotë se ka shumë ende për të mësuar.

“Unë e di se çfarë dëshrion Wenger të bëjë te Arsenali dhe sa kohë ai dëshrion të qëndrojë. Të bëhem trajner i Arsenalit do të ishte një ëndërr. Së pari më duhet të mësoj shumv dhe më pas të shohim”, deklaroi golashënuesi më i mirë në histori të klubit londinez.