Cikalleshi shënon me panenka dhe shpëton Konyasporin nga humbja

Sokol Cikalleshi është kthyer të golat, duke shënuar të katërtin në kampionatin turk.

Ai duke realizuar një 11-metërsh, në minutën e shtatë të kohës shtesë.

Sulmuesi kuqezi u tregua i saktë nga pika e bardhë, duke shënuar me ‘panenka’, për t’i dhënë një pikë Konyaspor ndaj Fatih Karagümrük.

Konyaspor vinte pas katër humbjesh radhazi në kampionat dhe falë golit të Cikalleshit rikthehet tek rezultatet pozitive.

Aktualisht skuadra e sulmuesit ka 11 pikëve, teksa këtë edicion ka si synim që të shmangë rënien nga kategoria. /

I mohuan penalltinë, kapiteni i Celtës përplasë për toke monitorin e VAR (Video)

Prishtina dhe Llapi kërkojnë të rikthehen te fitoret, formacionet zyrtare