Çiftet e javës së dytë, spikat derbi Prishtina – Ballkani

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon në fundjavën e ardhshme dhe sjellë ndeshje mjaftë interesante.

Në kuadër të xhiros së dytë, vëmendja kryesore pritet të jetë në kryeqytet, aty ku do të përballen Prishtina dhe Ballkani.

Interesant pritet të jetë edhe dueli mes Dritës dhe Llapit që do të zhvillohet në Gjilan.

Dukagjini do të luajë ndaj Drenicës, ndërsa Feronikeli pret Gjilanin.

Ndeshja tjetër është mes Ulpianës dhe Malishevës.

Më poshtë i gjeni çiftet komplete të xhiros së dytë:

Armend Dallku: Nuk ishte ky maksimumi ynë, pasi po ashtu mbetëm edhe me një lojtar më pak në fushë

Çekiçi dhe Cikalleshi shënojnë, Bytyqi asiston – Konyaspori fiton ndaj Basaksehirin