CIES Football: Hysaj më i mirë se Messi dhe Ronaldo në 6 muajt e fundit

Observatori i statistikave të futbollit SIES ka publikuar renditjet për futbollistët më të mirë në të gjitha pozicionet për gjashtë muajt e fundit, raporton Gazeta Olle.

Pozitën e parë e mbanë De Bruyne, e pas tij në 5 pozitat e para janë edhe Kimich, Lewandowski, Alaba dhe Rodri.

Edhe vendet 6,8 dhe 10 i përkasin futbollistëve të Bayern.

Ajo qfarë është më interesante, është fakti që yjet e futbollit, Messi dhe Ronaldo janë pozicionuar në vendin e 20-të dhe të 25-të, teksa janë kaluar nga shumë futbollistë që nuk pritej.

Një prej futbollistëve më në formë se Messi e Ronaldo në këto gjashtë muajt e fundit, ka qenë edhe mbrojtësi i Shqipërisë, Elseid Hysaj./GazetaOlle/