Chiellini: Për Suarezin, sikurse për Ronaldon

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini thotë se ai nuk do ta bëjë të paguajë Luis Suarezin, në ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve që zhvillohet muajin e ardhshëm.

Sulmuesi i Barcelonës dhe mbrojtësi i Juventusit, do të takohen për herë të parë pas episodit në Kampionatin Botëror.

Chiellini këmbëngul se incidenti është pjesë e të shkuarës dhe thotë se ai nuk do të trajtojë Suarez ndryshe nga treshja e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Gareth Bale.

“Edhe pse ishte java që ne eliminua Real Madridin, njerëzit më pyesni vetëm për Suarezin”, u tha ai gazetarëve.

“Unë nuk mbajë mëri. Unë nuk kam asnjë problem me të. Unë do ta ruaj atë siç kam bërë me Benzeman, Ronaldon, Bale apo ndonjë sulmuesi tjetër, kështu që nuk ka asgjë ndryshim në lidhje me të.

“E vetmja gjë që isha i zhgënjyer në atë kohë ishte që mbetëm jashtë Kupës së Botës”.