Chelsea shumë afër transferimit të dytë nga Borussia Dortmund

Chelsea është duke luftuar me shtëpinë e madhe të futbollit, FIFA duke kundërshtuar se nuk ka kryer asnjë gabim për transferimin e lojtarëve të rinj.
Edhe pse u dënua nga FIFA për dy afate të transferimeve, Chelsea shpreson që ta ulë dënimin në një afat dhe atë të janarit të vitit 2020.
Skuadra londineze është duke tentuar ta transferojë sulmuesin Alexander Isak nga Dortmundi. 
Suedezi po krahasohet me Zlatan Ibrahimovicin, dhe ka ngjallur interesim të madh te Chelsea.

Skuadra londineze është e gatshme t’i paguajë 40 milionë euro për shërbimet e tij. /GazetaOlle/