Chelsea me zorë

Skuadra e Chelseat ka arritur fitore të mundimshme në ndeshjen përball Hull Cityt duke e mposhtur si mysafire me rezultat 3:2.

Golat për Chelsean u shënuan nga sulmuesi spanjoll Diego Costa, Eden Hazard dhe Loic Remy pëdersia për vendasit Ahmed El Mohamady Abel Hernandez.

Pas kësaj fitoreje Chelsea prinë në Premierligë me 67 pikë të tubuara.