Chelsea me ‘Yokohama’

Chelsea, ka njoftuar se ka arritur marrëveshje pesë-vjeçare me kompaninë e gomave, ‘Yokohama’, për të vendosur partneritet mes tyre, dhe emri i kësaj kompanie, do të vendoset në fanellat e Chelsea, nga sezoni i ardhshëm transmeton indeksonline.

Me këtë marrëveshje Chelsea do të përfitojë rreth 40 milionë funte në vit, duke u bërë skuadra e dytë me marrëveshjen më të shtrenjtë pas Manchester United, që fiton 53 milionë nga ‘Chevrolot’.