Chelsea ka gati dy goditjet e qershorit

Chelsea është duke u përgatitur për t’i bërë dy goditjet ofensive të afatit kalimtar të qershorit. Klubit londinez ka gati ofertat për sulmuesin e Shakhtar Donetskut, Douglas Costa dhe mesfushorin e Arsenalit, Theo Walcott.

Ardhja e Costas duket më e mundshme për shkak të ofertës së majme që e ka gati Chelsea ndërsa për Walcottin mund të krijojë probleme rivaliteti Arsenal-Chelsea, me Arsene Wengerin që nuk dëshiron ta jep Walcottin pikërisht te rivali i urryer. /Gazeta Olle