Chelsea e siguron Begoviqin

Chelsea raportohet se tashmë e ka “të sigurt” nënshkrimin e Asmir Begovic nga Stoke City.

Chelsea është në kërkim të një portieri të ri gjatë verës, pasi Petr Cech është shumë pranë kalimit te Arsenali.

“Daily Star” raporton se palët janë pajtuar dhe tash mungon vetëm zyrtarizmi.

Për shumën e transferimit ende nuk dihen detajet.