Chelsea dhe Balotelli, më të urryerit në Premierligë

Chelsea është klubi më i urryer në Angli, i ndjekur në vendin e dytë nga Liverpooli. Këtë e ka konfirmuar shoqata angleze “Kick It Out”, e cila e ka sjellë edhe renditjen e lojtarëve më të ofenduar.

Ata janë Mario Balotelli i Liverpoolit dhe Danny Welbeck, “Kick It Out” e lidhë këtë me racizmin, duke qenë që është edhe shoqatë që e lufton diskriminimin në sport. /Gazeta Olle